Akcja WYLOSUJ ANIOŁA – wyślij kartkę do dziecka w szpitalu onkologicznym

Klasa I "a" Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie wraz z grupą przedszkolną Przedszkola nr 4 im. Marii Konopnickiej w Cieszynie  włączyła się w akcję   "WYLOSUJ ANIOŁA", tj. akcję pisania kartek dla dzieci z oddziału onkologicznego. Celem akcji jest wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

Akcja"Wylosuj Anioła" powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Dzieci losują kartki, które dotrą na ręce Fundacji. Na oddziale onkologii panuje duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania, wyjeżdżają do domu, a kolejne przyjeżdżają na leczenie. Organizatorzy zachęcają również do anonimowej modlitwy za dziecko, które otrzyma przygotowaną przez nadawcę kartkę.

Kilka lat temu moja córka zachorowała na złośliwy nowotwór. Kiedy miała swoje 12 urodziny, podczas choroby, wśród moich znajomych narodził się pomysł, żeby wesprzeć ją wysyłając kartki urodzinowe. To bardzo nam pomogło, dało dużo sił. Teraz staramy się wspierać innych poprzez naszą akcję – tłumaczy Natalia Voytsel, pomysłodawca projektu WYLOSUJ ANIOŁA.

ZOBACZ: Akcja WYLOSUJ ANIOŁA – wyślij kartkę do dziecka w szpitalu onkologicznym https://www.zwrotnikraka.pl/?p=5605

Akcja jest bezterminowa, więc mamy nadzieję, że uda nam się wysyłać kartki do dzieci co miesiąc.

Zachęcamy wszystkich uczniów z nasz szkoły o włączenie się w przedsięwzięcie.

Klasa I"a" wraz z wychowawcą.

P.S. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.gdyliczysięczas.pl, http://www.facebook.com/wylosuj.aniola

admin1

Galeria

KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało"
Janusz Korczak

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły