CHIŃSKI W KATOLIKU

W dniu 03.09.2020 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie z Janem Chmielowskim, studentem sinologii UJ Kraków.
Uczniowie klasy IIA i IIB już w ubiegłym roku uczyli się z kaligrafii chińskiej, a tym razem zapoznali się z historią sukcesu gospodarczego Chin i źródłem chińskiego potencjału ekonomicznego. Dowiedzieli się, czego Polacy mogliby uczyć się od Chińczyków oraz jak nawiązać współpracę z Chinami. Na zakończenie prelegent odpowiadał na pytania uczniów. To spotkanie było okazją, aby dowiedzieć się czegoś nowego o mieszkańcach kraju, którzy jeszcze niedawno cierpieli głód, a dziś posiadają luksusowe samochody, zakładają międzynarodowe przedsiębiorstwa i podróżują po całym świecie. Było również okazją, aby uzmysłowić sobie, jak ważna jest nauka języków obcych we współczesnym świecie.
Spotkanie zorganizowała Joanna Lazar-Chmielowska i Aleksandra Tręda.
admin1

Galeria

KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało"
Janusz Korczak

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły