Katolickie Liceum Ogólnokształcące oczami absolwentki - Aleksandry Czajkowskiej (Gworys)

Czas w Katolickim Liceum był czasem szczególnym. Takim, że kiedy patrzę w przeszłość i zastanawiam się co było dobrego, co złego, a co wartego wspomnień,  to KLO  od razu pojawia mi się jako coś pozytywnego - jako pozytywna myśl, coś do czego chciałoby się wrócić. W czasie, gdy wchodziłam w dorosłość bardzo potrzebowałam, by ktoś mi dodał „wiatru w żagle”. Niewątpliwie byli to nauczyciele Naszego Liceum, o którym  mówię w dalszym ciągu, po kilku latach - „nasze” bo wspominam je bardzo personalnie.

Nauczycieli wspominam bardzo dobrze. Byli to zwykle bardzo ciepli, konkretni ludzie, mobilizujący nas/mnie do budowania własnego, świadomego, dorosłego zdania. Były to osoby, które  chciały przekazać konkretną wiedzę nam/mi za wszelką cenę. W tej szkole, liczyło się nie to ile czasu spędzimy nad danym zagadnieniem, ale to czy koniec końców je zrozumiemy.

Poza nauczycielami to wiadomo koledzy, koleżanki, którzy budują razem z nami klasę, a w końcu szkołę. Miałam może malutką klasę i nie zawsze było kolorowo, ale będę ten czas z nimi zawsze wspominać pozytywnie - szczególnie wycieczki klasowe. Wspólne wyjazdy, zwiedzanie świata, nauka języka w praktyce - na wymianach lub wyjazdach. To jest coś czego nie da się wycenić. Było, jest i będzie bezcenne.

Nie dla wszystkich istotne, lecz dla mnie wyjątkowe i ważne to  wspólnota wiary, którą w tej Szkole mogłam przeżyć. Wspólna Eucharystia jako szkoły ,to coś co wyróżnia, to coś co przypomina nam, że jest coś więcej, coś co uskrzydla i dodaje sił.

Jestem bardzo wdzięczna wszystkim ludziom i znajomym, których miałam okazje poznać w Katoliku. Mam im wiele do zawdzięczenia, bo pomogli mi zbudować siebie samą intelektualnie i światopoglądowo.

admin1

Galeria

KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu"
JAN PAWEŁ II

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły