Klasa I KLO na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

6 czerwca 2019 roku w ramach współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim klasa I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego gościła w murach UJ w Krakowie, na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

W ramach „naukowych czwartków” młodzież uczestniczyła w wykładzie „ Optyka aktywna i adaptywna, czyli o tym, co astronomowie lubią najbardziej”, a następnie brała udział w zajęciach laboratoryjnych  I Pracowni Fizycznej, gdzie samodzielnie wykonywała doświadczenia. Ćwiczenia wykonywane były w zespołach dwuosobowych. Zajęcia laboratoryjne I Pracowni Fizycznej są bardzo ciekawym doświadczeniem dla młodzieży, pozwalają opanowanie doskonalenia umiejętności planowania eksperymentu, poprawnego pomiaru wielkości fizycznych, opracowania wyników i wyciągania wniosków z przeprowadzonych eksperymentów. Tego typu zajęcia I Pracowni Fizycznej przeprowadzają nie tylko studenci pierwszego roku Fizyki, ale również Biologii, Biotechnologii, Biochemii, dlatego zajęcia te były bardzo ciekawym doświadczeniem dla młodzieży o szerokich zainteresowaniach.

 

admin1

Galeria

KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało"
Janusz Korczak

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły