Walentynkowe Rozgrywki w IC

W dniu 13.02.2020 klasa IC wzięła udział w zawodach związanych z Dniem Św. Walentego.

Jednakże spotkanie rozpoczęło się od prezentacji n.t. ochrony środowiska. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób powinni chronić i dbać o środowisko naturalne. Lena Czakańska, Justyna Wawrzacz oraz Marta Kawik w niezwykle sugestywny sposób zaapelowały do słuchaczy, jak należy szanować przyrodę.

Następnie uczniowie rozwiązywali krzyżówki oraz quizy, które dotyczyły spraw związanych, m.in. z życiem Walentego z Rzymu czy powieści romantycznych. Każda z grup wykonała również plakat pod hasłem „Save our planet”. Wszystkie rozwiązania uczniowie musieli podać w języku angielskim.

Rozgrywki rozpoczęły się od krótkiego muzycznego konkursu, a jednym z zadań było także ustrojenie drzewa szczęścia (a tree of happiness).

Po podliczeniu punktów zdobytych przez poszczególne grupy, jury pod przewodnictwem ks. dr Andrzeja Abdank-Kozubskiego ogłosiło, że zwycięzcami zostali uczniowie z grupy I.

Dzięki Walentynkowym Rozgrywkom przekonaliśmy się, że uczniowie klasy IC są uzdolnieni plastycznie i lingwistycznie. Są świadomi faktu, że jeśli nie będziemy dbali o świat wokół nas, to nie będziemy mieli okazji świętować kolejnych Walentynek.

Po zakończonych konkurencjach młodzież otrzymała słodki poczęstunek, który zorganizował Nikodem Wojtoń, który także brał udział w pracach jury.    

Imprezę zorganizowały Patrycja Mienciel oraz Joanna Lazar-Chmielowska. 

admin1

Galeria

KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało"
Janusz Korczak

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły