Absolwenci o Nas

Do naszej szkoły trafiłem dzięki bardzo dobrej opinii, którą się cieszyła. To czym zawsze się wyrózniała, to bardzo indywidualnym i profesjonalnym podejściem do każdego ucznia - motywujące do rozwoju zainteresowań oraz zdobywania wiedzy z wybranych przez ucznia dyscyplin maturalnych. Dyskusje z nauczycielami często wykraczające poza zakres wiedzy "niezbędnej do matury" motywowały do poszerzania horyzontów myślowych. Kiedy nadszedł czas na wymarzone studia medyczne, okazało się,  że dzięki dobremu przygotowaniu, egzamin dojrzałości był tylko formalnością. Dziś jako lekarz specjalizuję się z chirurgii ogólnej pomagając chorym w jednym z górnośląskich szpitali. Z tym większą  nostalgią wspominam tamten okres, zadanie ułatwione, gdyż przyjaźnie wtedy zawarte trwają do dziś. 

MICHAŁ DURBACZ

 

Wybór katolickiego liceum był naturalną konsekwencją kształcenia w katolickim gimnazjum, ponieważ zarówno poziom nauczania, kadra, przekazywane wartości jak i zawarte znajomości przemawiały na jeg korzyść. Zespół nauczycieli, zarówno w gimnazjum, jak i liceum, nie tylko przekazywał wiedzę, której przyswojenie pozwoliło na sprowadzenie matury do formalności (co z kolei otwarło przede mną drogę na niemal wszystkie publiczne wydziały prawa w Polsce), ale także także podjął się o wiele trudniejszego zadania - przekazania, często także własnym przykładem, odpowiednich wzorców zachowań i wartości etycznych. Po ukończeniu studiów prawniczych postanowiłem zdawać na aplikację radcowską, którą w chwili obecnej odbywam.

MICHAŁ KAŁUŻA

Wybór tego gimnazjum, a później i liceum, był dla mnie naturalnym krokiem, gdyż kończyłem Katolicką Szkołę Podstawową w Cieszynie, więc sam znałem wartość tych placówek. Nigdy nie zapomnę rodzinnej atmosfery panującej w szkole, jak i nauczycieli, którzy poświęcali swój czas w zależności od potrzeb uczniów. Najlepszym przykładem tego, jak dobrze odbierałem pracę pedagogów tych placówek jest chyba fakt, że sam zdecydowałem się pójść na studia na filologię angielską i, po ukończeniu Uniwersytetu Wrocławskiego, zostać nauczycielem tego języka, którym jestem obecnie.

JAKUB KOWALSKI

 

 
KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało"
Janusz Korczak

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły