JĘZYK ANGIELSKI

Warsztaty uczniów Katolickiego Liceum i Gimnazjum z wolontariuszami Ogólnoświatowej Organizacji AIESEC- Global Citizen.

Nietypowe lekcje angielskiego z wolontariuszkami AIESEC

Już od lat Katolickie Gimnazjum i Liceum współpracuje z ogólnoświatową organizacją AIESEC. W ramach tej współpracy kilka razy w roku przyjeżdżają do naszej szkoły wolontariusze z całego świata by prowadzić warsztaty, konwersacje, przedstawiać kulturę innych krajów. Do tej pory mieliśmy już przyjemność gościć wolontariuszy z Nowej Zelandii, Chin, Kanady, Singapuru, Armenii, Australii i Brazylii. W najbliższym czasie w dniach 6-12 lutego w naszej szkole odbędą się warsztaty z wolontariuszami z Indonezji, Pakistanu i Francji.

 

JEDZIEMY DO BRUKSELI!

 W sobotę 16 kwietnia uczniowie Katolickiego Liceum w Cieszynie wzięli udział w XV Jubileuszowym Przeglądzie Twórczych Form Pracy Dzieci i Młodzieży w Językach Obcych „POLIGLOTA 2016”. Przegląd odbył się w Domu Kultury w Bielsku-Białej- Komorowicach.

Po przesłuchaniu wszystkich drużyn biorących udział w Przeglądzie, Jury wyłoniło zwycięzców. Nagrodę Główną Przeglądu - wyjazd do Parlamentu Europejskiego otrzymało Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie za sztukę pt „How to wake up the princess - Familiada show” wykonaną w języku angielskim przez zespół w składzie: Zuzanna Dąbrowska, Jagoda Surzycka, Jan Banot, Mateusz Cwynar, Marek Kubinski, Marcin Mazurek, Filip Żarnowiecki, przygotowaną pod kierunkiem mgr Joanny Drewek. Ponadto Jury przyznało nagrodę specjalną dla indywidualności językowej Przeglądu Filipowi Żarnowieckiemu.

Przygotowania do przeglądu trwały dwa miesiące i były czasem wspaniałej przygody z językiem angielskim. Sami napisaliśmy scenariusz w języku obcym, ułożyliśmy choreografię, zadbaliśmy o rekwizyty i zrobiliśmy mnóstwo prób. By napisać scenariusz, uczniowie musieli zacząć myśleć w języku angielskim i wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą na lekcji.  Nasze wysiłki zostały docenione i nagrodzone.

 

Joanna Drewek

Galeria

KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu"
JAN PAWEŁ II

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły