JĘZYK FRANCUSKI - WYMIANY

 MIĘDZYSZKOLNA WYMIANA

Z KATOLICKIM GIMNAZJUM SACRÉ-COEUR W SAINT MALO

W PÓŁNOCNEJ FRANCJI

W maju 2017 r. będziemy gościć w naszym gimnazjum uczniów z Katolickiego Gimnazjum Sacré-Coeur w Saint Malo w Północnej Francji ( młodzież w wieku 13 - 14 lat). Tak jak w poprzednich latach, Francuzi zostaną przyjęci przez rodziny uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej, Katolickiego Gimnazjum oraz Liceum. W trakcie tygodniowej wizyty Francuzi odwiedzą Kraków, Wieliczkę, Oświęcim. Planowana jest wycieczka górska w Beskidy, biesiada w Warowni w Pszczynie oraz zwiedzanie Cieszyna. Wolne popołudnia oraz weekend Francuzi spędzają w „swoich” polskich rodzinach.

Miesiąc później, w drugiej połowie czerwca polscy uczniowie wyjadą na wymianę do Saint Malo. Po drodze do Bretanii planowane jest 1.dniowe zwiedzanie Strasbourga. Po przyjeździe do Saint - Malo uczniowie zostaną przyjęci przez francuskie rodziny swoich korespondentów. W trakcie pobytu polscy uczniowie będą uczestniczyć w wycieczce na Mont Saint - Michel, gdzie przejdą z przewodnikiem przez zatokę odkrytą w czasie odpływu, zwiedzą stare miasto w St. Malo oraz elektrownię pływową na rzece Rance, będą podziwiać morski świat w Grand Aquarium oraz integrować się z Francuzami podczas zabawy w morzu, wspólnych zakupów i imprezy tanecznej. Natomiast w drodze powrotnej planowane jest popołudnie w parku Astérixa.

Dorota Zyzańska

 

KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu"
JAN PAWEŁ II

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły