SPECJALISTA D/S NAUCZNIA I WYCHOWANIA ORAZ OPIEKUN DUCHOWY w Stowarzyszeniu "Dziedzictwo św. Jana Sarkandra"
ks. dr Andrzej Abdank-Kozubski
Nauczany przedmiot: religia katolicka, filozofia
Zdobyte wykształcenie:
O sobie:
"Wyjdź i stań na górze przed Jahwe" (1Krl 19,11) To zdanie wybrałem dawno, dawno temu, u progu mojego kapłaństwa. Próbuję realizować to wezwanie jako duszpasterz i nauczyciel poprzez głoszenie rzeczywiście DOBREJ Nowiny przyniesionej przez Pana Jezusa, jak i przez mozolne i konsekwentne ukazywanie, że pomiędzy Nią a tym co człowiek uzbrojony w rozum może powiedzieć o otaczającym go Wszechświecie panuje harmonia i współbrzmienie.
A poza tym kocham podróże, dobrą książkę i film, fotografię i KOTY!
JĘZYK POLSKI
mgr Aleksandra Tręda
Przedmiot: nauczycielka języka polskiego
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel mianowany
Zdobyte wykształcenie:
Doświadczenie zawodowe: od 1999 nauczanie języka polskiego na wszystkich poziomach (SP, Gim, LO, szkoły dla dorosłych) od roku 2004 praca jako terapeuta i psychoterapeuta.
Nauczyciel o sobie: Od zawsze uwielbiałam czytać - czytałam wszędzie i wszystko (jak nie było pod ręką książki, to czytałam instrukcję obsługi ... czegokolwiek ....). Wybrałam studia, które umożliwiały mi czytanie bez końca i wtedy dopiero odkryłam, że jeszcze większą przyjemność niż czytanie daje mi dzielenie się swoimi wrażeniami z innymi - i tak podążyłam w stronę nauczania. Jestem w grupie tych szczęśliwców, którzy zawodowo robią to, co kochają. Uwielbiam spotkania z człowiekiem - człowiek w ogóle stanowi centrum moich zainteresowań. To, co stworzył, to, w jaką stronę kieruje swoją myśl, to jak czuje i odbiera świat - tym wszystkim zachwycam się i to odkrywam dzień po dniu.
Ulubiony cytat: „Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach” – Maya Angelou.
JĘZYK ANGIELSKI
mgr Joanna Lazar - Chmielowska
Przedmiot: nauczyciel języka angielskiego
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel dyplomowany
Wykształcenie:
Dodatkowe kwalifikacje: egzaminator maturalny OKE z języka angielskiego
Nauczyciel o sobie: Oprócz pracy pedagogicznej zajmuję się tłumaczeniami. Przetłumaczyłam kilka książek beletrystycznych, np. „Przeciwieństwo miłości”, Wydawnictwo Świat Książki. W 2002r. wygłosiłam cykl wykładów n.t. nauczania muzyki w Polsce w Bishop Grosseteste University w Lincoln (Wielka Brytania). Jestem nauczycielką i lektorką języka angielskiego w Akademii WSB oraz ZSB w Cieszynie. Jako prelegent współpracowałam, np. z Filharmonią Śląską, Agencją Artystyczną „Silesia”, a także prowadziłam koncerty, m.in. festiwali Dekada Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Cieszynie oraz Koncerty Wyższobramskie w Cieszynie. Moje artykuły, na tematy muzyczne zostały opublikowane, np. w Kwartalniku ISME oraz Music Primary Today.
Ulubione cytaty: "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono" W. Szymborska;“Those who know nothing of foreign languages know nothing of their own”, Johann Wolfgang von Goethe; tempus fugit, aeternitas manet.
mgr Marcin Kukuczka
Przedmiot - nauczyciel języka angielskiego
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel kontraktowy
Wykształcenie: studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim (filologia angielska) oraz studium podyplomowe z przekładu
Doświadczenie zawodowe:
Nauczyciel o sobie: moje zainteresowania to języki obce, historia, filmy, muzyka klasyczna (nie tylko) oraz podróżowanie. Lubię także dobre książki teologiczne Josefa Ratzingera, powieści historyczne, szczególnie Henryka Sienkiewicza i dzieła Williama Shakespeare'a. Kraje, które chciałbym jeszcze odwiedzić to Portugalia, Meksyk, Stany Zjednoczone, Malta i Rosja. Zespołów muzycznych czy kompozytorów nie mam żadnych ulubionych, słucham co przyczynia się do lepszego nastroju, natomiast języki obce, których chciałbym się jeszcze nauczyć to hiszpański i rosyjski.
Ulubiony cytat: "Wiem, że nic nie wiem" pół żartem pół serio...
mgr Patrycja Mienciel
Przedmiot: nauczyciel języka angielskiego
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel stażysta
Zdobyte wykształcenie:
• Uniwersytet Śląski w Katowicach- studia magisterskie- filologia angielska
• Uniwersytet Śląski w Katowicach- studia licencjackie- filologia angielska
• Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Bielsku-Białej- specjalizacja nauczyciel języka angielskiego
Nauczyciel o sobie: Z wykształcenia anglista, w życiu prywatnym jestem szczęśliwą mężatką. W wolnych chwilach sięgam po dobrą książkę lub film. Uwielbiam zwierzęta, moją pasją są podróże, górskie wędrówki oraz gotowanie.
mgr Elżbieta Dąbrowska
JĘZYK NIEMIECKI
mgr Anna Sokolińska
Przedmiot: nauczyciel języka niemieckiego
Stopień awansu zawodowego: naucyciel dyplomowany
Zdobyte wykształcenie:
Nauczyciel o sobie: Jestem szczęśliwą mamą 2 letniego Adasia:-) Kocham zwierzęta, jestem wolontariuszką w schronisku dla bezdomnych zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej. Lubię słuchać muzyki, pływać, jeździć na rowerze i spacerować z moim psem Robinem
Piórem Tomasza Kamińskiego:
Miło na nas patrzą te oczy chabrowe
Gdy usta otwiera, dziwną słychać mowę
Język to Goethego, wymowa berlińska
Uczy niemieckiego Pani Sokolińska
mgr Justyna Rączka
JĘZYK FRANCUSKI
mgr Dorota Zyzańska
Przedmiot: nauczyciel języka francuskiego
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel mianowany
Zdobyte wykształcenie:
Nauczyciel o sobie: Po raz pierwszy wyjechałam do Francji w wieku 8 lat w ramach wymiany polsko-francuskiej. To właśnie w Lyonie zaczęła się moja wielka przygoda z językiem francuskim, która stopniowo przerodziła się w pasję związaną ze wszystkim, co dotyczy Francji. Po maturze wyjechałam na dwuletnie stypendium do Francji. Tytuł magistra zdobyłam we francuskojęzycznej Międzynarodowej Szkole Nauk Politycznych w Katowicach. Jednocześnie posiadam licencjat z filologii romańskiej. Języka francuskiego uczę już prawie 17 lat.
Piórem Tomasza Kamińskiego:
Jaki kolor ma woda z Sekwany
Czy na Placu Pigalle są kasztany
I czy wieża Eiffla jest ze złota
- odpowiedzi zna Madame Dorota
JĘZYK CZESKI
mgr Edyta Kostka
Przedmiot: nauczyciel języka czeski
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel stażysta
Zdobyte wykształcenie:
Nauczyciel o sobie: Pasjonują mnie podróże, śpiew, a także język czeski oraz kultura naszych południowych sąsiadów. Podróżować, poza granice Polski, zaczęłam w wieku trzynastu lat, kiedy to wstąpiłam w szeregi Estrady Ludowej „Czantoria” z Ustronia. To na poczet koncertów zagranicznych musiałam wyrobić swój pierwszy paszport. Miętę do czeskiego poczułam podczas wyjazdu studenckiego do Pragi. Na Uniwersytecie Karola podjęłam decyzję o rozpoczęciu drugiego kierunku studiów – filologii słowiańskiej. Dzięki kontynuowaniu nauki udało mi się wyjechać do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Camp America. Spędziłam niemal trzy miesiące na zachodnim wybrzeżu, pracując, podróżując i tonąc w kalifornijskim słońcu. Język czeski pozwolił mi lepiej zrozumieć gwarę Śląska Cieszyńskiego, którą posługuję się od najmłodszych lat. Swoją pracę dyplomową poświęciłam właśnie bohemizmom w tekstach kultury wspomnianego regionu. Za skarbnicę wiedzy posłużył mi repertuar Zespołu, w którym śpiewam od lat, kultywując tym samym tradycje Ziemi Cieszyńskiej. Moim cichym marzeniem jest, aby ludzie, młodsi i starsi, dzięki nauce języków obcych oraz podróżom stawali się bardziej otwarci na innych oraz na siebie samych. W wolnych chwilach oddaję się przede wszystkim wędrówkom górskim w rodzinnym gronie.
Ulubione cytaty: „Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata” (Ludwig Wittgenstein), „Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają... (Johann Wolfgang Goethe), „Podróż zwykle jest piękniejsza niż sam cel” (Adam Sikorski – słowa do piosenki „Życie co dzień wiersze pisze” z repertuaru Budki Suflera); ulubiony frazeologizm czeski: nedělej z komára velblouda (nie rób z igły widły).
WOS I FILOZOFIA
dr Sławomira Ruchała
Przedmiot: nauczyciel filozofii i wiedzy o społeczeństwie, a także wychowawca klasy IA KLO i logopeda
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel dyplomowany
Zdobyte wykształcenie:
Studia podyplomowe:
Dodatkowe kwalifikacje: egzaminator maturalny OKE z wiedzy o społeczeństwie i filozofii
Nauczyciel o sobie: Bycie nauczycielem traktuję jako zaszczyt, swoistą pasję, ale i wyzwanie. Z katolickimi szkołami związana jestem od września 1999r., czyli od prawie 18 lat. Mam to szczęście, że w swojej pracy spotykam się zarówno z małymi dziećmi, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi – w tym przyszłymi nauczycielami. To pozwala mi spojrzeć na mój zawód z różnych perspektyw. Jako pedagog-wychowawca staram się słuchać i pomagać innym, jako nauczyciel poza przekazywaniem wiedzy, staram się uczyć młodych ludzi myślenia. Mam satysfakcję, kiedy moi uczniowie stawiają pytania sobie i innym, mają wątpliwości, a przede wszystkim, kiedy rozróżniają krytycyzm od pospolitego krytykanctwa. Filozofia, której uczę w szkole, daje mi możliwość zaobserwowania, jak zmienia się sposób myślenia moich uczniów (jego głębia i dojrzałość), jakość stawianych pytań i problemów czy sposób argumentacji. To właśnie szkoła, a przede wszystkim moi uczniowie mobilizują mnie do ciągłego rozwoju. Dzieci, z którymi pracuję uczą mnie otwartości i prostoty, młodzież natomiast pokory i różnorodności poglądów.
W życiu prywatnym jestem szczęśliwą mamą dorosłej już córki Anny i 8-letniego Janka. Prywatny czas staram się poświęcić przede wszystkim rodzinie. W nielicznych wolnych chwilach lubię posłuchać dobrej muzyki i przeczytać wartościowy tekst. Osobę, którą cenię za „wielkość i głębię” myśli i którą odkrywam ciągle na nowo jest Hannah Arendt. W okresie wakacyjnym – bo tylko wtedy mam więcej czasu – zaczytuję się w kryminałach skandynawskich pisarzy. To co mnie uspokaja to przyroda i praca na świeżym powietrzu. Kocham kwiaty i zioła. Jestem dumną włascicielką psa Miśka, kotki- Mileny, chomika - Rokiego i niezliczonej ilości patyczaków. Cenię sobie szczerość i uczciwość.
Piórem Tomasza Kamińskiego:
Serce ma gołębie, choć minę wezyra
To klasowa "mama"- Pani Sławomira
Jeśli chcesz uniknąć Sokratesa losu
To lepiej dla ciebie być obrytym z WoS-u
HISTORIA
mgr Daria Kobiela
Przedmiot: nauczyciel historii
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel kontraktowy
Zdobyte wykształcenie:
Studia podyplomowe:
Nauczyciel o sobie: Historia obecna jest wszędzie w muzyce, poezji, rzeźbie, prasie czy fotografii i tak podaną serwuję swoim uczniom. Nad nudną gadaninę stawiam bezpośredni kontakt z materiałem źródłowym. Założeniem moich lekcji jest bowiem pobudzenie w uczniach inicjatywy i chęci poszukiwania autorskich rozwiązań. Jednego jestem pewna, do ciekawie podanej historii młodych słuchaczy zmuszać nie trzeba, a pomysłów do zaprezentowania zagadnień historycznych w nieco niekonwencjonalny sposób jest wiele. Interaktywne lekcje historii, pasma edukacyjne spójne z programem nauczania czy dostępne online archiwa dokumentujące historię różnych społeczności to zaledwie kilka propozycji by uczynić lekcję ciekawą, a jednocześnie wartościową. Wreszcie żywy dyskurs, umiejętność stawiania pytań problemowych, budowanie własnych poglądów i wartości temu wszystkiemu służą lekcje historii w naszym Gimnazjum i Liceum.
Piórem Tomasza Kamińskiego:
Mówią, historia magistra vitae
My mamy tego dowody niezbite
U Pani Darii historię wykujesz
i zaraz potem smak życia poczujesz
BIOLOGIA
mgr Magdalena Bregin
Przedmiot: nauczyciel biologii
Wykształcenie:
Nauczyciel o sobie: Biologia jest i zawsze była moją pasją, szczególnie interesują mnie zależności panujące w środowisku oraz świat roślin, gdyż z zamiłowania zajmuję się botaniką i geobotaniką. Bardzo lubię pracę z dziećmi i młodzieżą, od wielu lat jestem czynnym instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego. Prywatnie pasjonuję się turystyką górską, wspinaczką i narciarstwem biegowym.
MATEMATYKA I FIZYKA
mgr Beata Cendrzak
Przedmiot: nauczyciel matematyki
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel dyplomowany
Zdobyte wykształcenie: Wydział Matematyczno-Fizyczno-Chemiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, matematyka;
Studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne:
Dodatkowe kwalifikacje: egzaminator maturalny OKE z matematyki
Nauczyciel o sobie: Liczby potrafią być nieobliczalne a wartości – bezwzględne, natomiast matematycy są tacy, jak przedmiot którego uczą – zawsze opierają się na ściśle określonych zasadach, które najlepiej jest sobie przyswoić już na samym początku znajomości. Nauczyciel z powołania, dla którego nie ma zadań niemożliwych. Prywatnie nie ogranicza się do zainteresowania naukami ścisłymi i pozostaje wielbicielką ciekawych podróży, dobrego kina i literatury. Wieść niesie że najłatwiej jest znaleźć z nią nić porozumienia rozmawiając o kotach.
mgr Małgorzata Holisz
Przedmiot: nauczyciel fizyki
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel dyplomowany
Zdobyte wykształcenie: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Matematyczno – Fizyczno – Chemiczny, Kierunek: Fizyka
Studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne:
Dodatkowe kwalifikacje: egzaminator maturalny OKE z fizyki
Piórem Tomasza Kamińskiego:
Cewki, pryzmaty, półprzewodniki
Wszystko to znamy z lekcji fizyki
Nauka z nimi jest bardzo fajna
Bo pani Holisz ma coś z Einsteina
CHEMIA
mgr inż. Beata Szwed
Przedmiot : nauczyciel chemii
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel dyplomowany
Zdobyte wykształcenie:
Studia podyplomowe:
Nauczyciel o sobie: jestem nauczycielem z dwunastoletnim stażem i co roku jestem ciekawa jakich uczniów będzie mi dane spotkać. Jestem dumna z ich postępów, cieszy mnie gdy rozwijają swoje pasje. Prywatnie uwielbiam zaszyć się z dobrą książką zaciszu mojego ogrodu, co nie jest łatwe przy dwójce dzieci.
Piórem Tomasza Kamińskiego:
Czy to anion dąży do katody
Czy należy wlewać kwas do wody
Które związki mają moc utleniaczy
- Pani Szwed nam to wnet wytłumaczy
INFORMATYKA I PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
mgr Władysław Gruca
Przedmiot: nauczyciel informatyki
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel dyplomowany
Wykształcenie: Wyższa Szkoła Pedagogiczna (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny) w Krakowie, Wydział Matematyczno – Fizyczno – Techniczny, Kierunek: Fizyka, Specjalność: Fizyka z informatyką.
Studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne:
Nauczyciel o sobie:
Uparcie dążę do przekonania uczniów do tego że wiedza jest jedyną rzeczą, jakiej NIKT nam nie zabierze i zawsze mamy ją z sobą lub wiemy, gdzie leży i mogę ją podnieść. Staram się wpoić uczniom że Informatykę i komputery należy traktować jako narzędzia, dzięki którym dążymy do celu. Nie lubię chamstwa, wulgaryzmu, braku myślenia i braku tolerancji. Komputery się mnie boją, gdy tylko się zjawiam już działają. Nie ma problemu nie do rozwiązania.
Interesuję się matematyką, historią, architekturą, grą w szachy, programowaniem, ogródkiem oraz lubię podróże i poznawanie nowych ciekawych miejsc z historią.
Ulubiony cytat: „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem …” – Koh 3,1-11; Nihil ab omni parte beatum (Nie ma rzeczy szczęśliwej z każdej strony) – powiedzenie łacińskie;
mgr Joanna Litwin
Przedmiot: Podstawy przedsiębiorczości
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel stażysta
Zdobyte wykształcenie:
Studia podyplomowe:
Nauczyciel o sobie: Jestem przede wszystkim dumną mamą wspaniałych synów Wernera i Aleksandra. W życiu zawodowym realizuję się jako aktorka, instruktor teatralny, reżyser, autor scenariuszy, choreograf, logopeda, audytor i w końcu nauczyciel. Najcenniejsze są dla mnie chwile spędzone z najbliższymi (wycieczki, spacery, rozmowy, wspólne gotowanie, gry planszowe, seanse filmowe). Najlepszą receptą na wypoczynek są w moim przypadku książka i kubek herbaty ziołowej z miodem, imbirem i cytryną. Największą pasją są podróże (najlepiej w gronie najbliższych mi osób). Największą wartość stanowią dla mnie sprawiedliwość, uczciwość i przyjaźń. Cenię sobie spotkania z ludźmi, którzy inspirują mnie do podejmowania nowych wyzwań. Znak szczególny? – Nieustanna żądza wiedzy i odkrywania tego, co nieznane (interesuję się historią sztuki, psychologią, behawioryzmem, neurodydaktyką, psychokryminalistyką). Moim marzeniem jest, aby uczenie się było dla moich uczniów aktem woli a nie przymusu. Największym sukcesem będzie wzbudzenie u młodych ludzi silnej motywacji wewnętrznej do zdobywania wszechstronnej wiedzy i nabywania umiejętności praktycznego jej wykorzystywania w życiu zawodowym i prywatnym, do poznawania samych siebie, swoich predyspozycji i możliwości oraz do nieustannego samorozwoju.
GEOGRAFIA
mgr Weronika Dąbrowiecka
Przedmiot : nauczyciel geografii oraz wychowawca klasy II KLO
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel kontraktowy
Zdobyte wykształcenie: Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu, kierunek geografia, specjalność hydroklimatologia.
Nauczyciel o sobie: Geografię poznałam i pokochałam w gimnazjum. To właśnie wtedy zdecydowałam o tym, co chcę robić w przyszłości. Dlatego uważam, że wykonywanie zawodu nauczyciela jest spełnieniem mojego dziecięcego marzenia. Uwielbiam podróżować, w szczególności po Polsce. Wolny czas lubię poświęcać gotowaniu i czytaniu dobrej literatury. W życiu prywatnym jestem szczęśliwą mamą 5-letniej Lenki.
mgr Paweł Chmielarczyk
Przedmiot: nauczyciel geografii
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel kontraktowy
Zdobyte wykształcenie:
Nauczyciel o sobie: podróże od zawsze były moją pasją. Na początku były one „palcem po mapie”, kiedy to w drugiej klasie szkoły podstawowej dostałem swój pierwszy w życiu atlas geograficzny. Dopiero później zacząłem urzeczywistniać swoje marzenia. Niemały wpływ na moje zainteresowania miały serie przygód o Indianie Jonesie oraz o Jamesie Bondzie. Wraz z podróżami przyszły zainteresowania językowe. Zauważyłem, że dzięki poznawaniu języków obcych odkrywamy historię i kulturę danego regionu, a nauka nowych języków jest coraz łatwiejsza. Dlatego też wybrałem geografię na UJ, a później filologię słowiańską na ATH. Ponadto ukończyłem kurs pilota wycieczek oraz przewodnika miejskiego po Krakowie. Przez wiele lat pracowałem zarówno w szkole ucząc geografii, jak i prowadziłem działalność
gospodarczą związaną z pilotowaniem i oprowadzaniem grup turystycznych w wielu regionach Europy. Swoim uczniom staram się pokazać, że nauka geografii to nie tylko „wkuwanie” z podręcznika do przedmiotu, ale także głębsze poznanie swojej własnej okolicy. Mówię im też, że znajomość języków obcych oraz historii, jest doskonałym narzędziem do lepszego poznania świata. Moim marzeniem jest poznanie wszystkich krajów Europy, a później całego świata.
Ulubione cytaty: „Podróże kształcą”, “Nie odkładaj marzeń, odkładaj na marzenia”, “Podróże to jedyna rzecz na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi.”
KULTURA FIZYCZNA i EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
mgr Marlena Krzak
mgr Arkadiusz Brachaczek
Przedmiot: nauczyciel wychowania fizycznego
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel kontraktowy
Zdobyte wykształcenie: Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
Nauczyciel o sobie: Obecnie kończę studia magisterskie na AWF w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją wychowanie fizyczne i edukacja dla bezpieczeństwa. Sportem interesuję się od najmłodszych lat, a szczegółnie piłką nożną. Jestem instruktorem piłki nożnej, a także czynnym zawodnikiem. Prowadzę również zajęcia sportowe z dziećmi w wieku przedszkolnym w Katolickim Przedszkolu i w cieszyńskim klubie.
Piórem Tomasza Kamińskiego:
Cieszy się piłkarska dusza
Z akcji pana Arkadiusza
Być może za dwa sezony
Zagra w barwach Barcelony
mgr Tadeusz Chodykin
Przedmiot: nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel dyplomowany
Zdobyte wykształcenie: Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
Studia podyplomowe: Akademia Wychowania Fizycznego w katowicach - edukacja dla bezpieczeństwa
Nauczyciel o sobie: Pracuję z młodzieżą już ponad 30 lat jako nauczyciel, trener siatkówki, instruktor narciarski.Praca ta , daje mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Gra w siatkówkę, badmintona, windsurfing, jazda na nartach, dobra lektura oraz podróże to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu.
Piórem Tomasza Kamińskiego:
Że rozkazów trzeba słuchać
Jak w fantoma mamy dmuchać
Szkoli nas, bo wszystko wie
Pan Chodykin z EDB
Dyrektor KLO
Przedmiot: nauczyciel religii i wychowawca klasy III KLO
Stopień awansu zawodowego: nauczyciel mianowany
Zdobyte wykształcenie: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie - studia magisterskie z teologii
Studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne:
Nauczyciel o sobie: Jako człowiek i kapłan chcę być blisko człowieka z nadzieją, która pochodzi od Boga. Dlaczego ksiądz wśród młodzieży w szkole? Właśnie dla nadziei, której tak bardzo potrzebujemy.
Moja droga do kapłaństwa to szkoła techniczna, studia historyczne, teologia oraz moje zamiłowanie w filozofii, która ostatnio staje się drogą zrozumienia człowieka w jego życiowych sytuacjach.
Poza moją posługą jako księdza bardzo lubię podróżowanie szczególnie na wschód. Moim ostatnim odkryciem jest pielgrzymowanie do sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostelaw Hiszpanii. W wolnych chwilach słucham płyt winylowych czytając dobrą książkę. Często pozwalam sobie na Marka Grechutę, który towarzyszy mojej lekturze Amosa Oz.
Moja motto kapłańskie "Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cie kocham" J 21, 1-19
Piórem Tomasza Kamińskiego:
W dyrektorskiej izolatce
Urzęduje w koloratce
Nasz Ksiądz Tomasz. Jego głowa
w tym, by Katol funkcjonował
LOGOPEDA
dr Sławomira Ruchała
SURDOPEDAGOG
mgr Sylwia Bury
PSYCHOLOG
mgr Katarzyna Kawalerowicz
Studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne:
BIBLIOTEKA SZKOLNA, PEDAGOG SZKOLNY
mgr Izabela Mrowczyk
Studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne:
Nauczyciel o sobie: Pracuję zawodowo z dziećmi i mlodzieżą od 14 lat. Mam 10 letnie doświadczenie w zawodzie pracownik socjalny / pedagog zdobyte w Wielkiej Brytanii. Moją dodatkową pasją jest język angielski i od 3 lat pracuję jako lektor w szkole językowej. W życiu prywatnym jestem szczesliwą mamą dwóch córek. Lubię podróże, teatr i kino.
SEKRETARIAT SZKOŁY KLO i KG
Iwona Juzof
O sobie: W "Katoliku" pracuję od 2000r. jako sekretarz. Kawał czasu, na który składają się setki wspaniałych wspomnień, świetnych projektów, spotkań i imprez szkolnych. Kocham tą "robotę", jak szalona. W przyszłość patrzę z optymizmem i wiarą. Zaprzyjaźniona z Aldoną i Sławcią - koleżankami z pracy. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką. Mamą dorosłego syna Sebastiana oraz nastoletniego Wojtka i "młodej" 10-latki Magdy. Z mężem dzielę pasję i miłość do gór. Oboje kochamy górski trekking, "polujemy" na wschody słońca w różnych warunkach pogodowych.
Piórem Tomasza Kamińskiego:
Wchodzący do szkoły mija z prawej strony
Gabinet stworzony dla pani Iwony
Bo to sekretarki nieustanna praca
Działanie tej szkoły
z pewnością wzbogaca
KONSERWATOR
Marek Śmierciak
Sklejki, zaprawy klejowe, gips, śrubki, śrubokręty, wkrętarki... to jego świat. Szkolna złota rączka. Związany ze swoją rodzimą limanowską parafią, jako ministrant i lektor w wieku piętnastu lat, pomagał przy budowie swojej pierwszej szopki. Radość z tworzenia pozostała na zawsze. Spod jego rąk wyszło wiele pięknych rzeczy, m.in. bożonarodzeniowa szopka w Kościele Parafialnym Św. Marii Magdaleny.
Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego