JĘZYK ANGIELSKI - WYMIANY

Katolickie Gimnazjum i Liceum w Londynie

  W dniach 14-19 maja 2016r. uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum mieli okazję przebywać w Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Londynie, gdzie zwiedzali najważniejsze miejsca powiązane z historią i kulturą Zjednoczonego Królestwa.

The City, Tower of London, Brytyjskie Muzeum,  Katedra św. Pawła, Galeria Figur Woskowych, Muzeum Narodowe pałac Buckingham, a także zamek w Windsor czy Oxford stanowią tylko niewielką część tego, co udało nam się zobaczyć. W czasie pobytu uczniowie mieli również wiele możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych, tym bardziej, że nocowali u angielskich rodzin. Dzięki tej wizycie mogli poznać ”od środka” multikulturowość stolicy Anglii. Wyjazd okazał się wyjątkowy pod wieloma względami – dopisywała nam słoneczna pogoda, a szczególną atrakcją była możliwość obserwowania  z bliska  przejazdu królowej Elżbiety II do parlamentu. Każdy gest pozdrowienia ze strony królowej i wiwatujący tłum turystów i londyńczyków długo pozostanie w naszej pamięci.

 Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, a wielu uczniów jest pod wrażeniem miejsc i atmosfery panującej w tej metropolii.

Magdalena Woźniak-Chroboczek

 

 

 

PROJEKT COMENIUS „DAWNE SZLAKI EUROPY”  W KATOLICKIM  GIMNAZJUM

TREŚĆ I CELE PROJEKTU:

Celem wymiany międzynarodowej Comenius jest:

  • rozwijanie wiedzy i zrozumienia wśród młodzieży i nauczycieli różnorodności Europejskich kultur, języków oraz wartości,
  • pomoc młodzieży w nabywaniu podstawowych umiejętności i kompetencji w życiu służących rozwojowi osobistemu, przygotowaniu do podjęcia pracy zawodowej oraz aktywnej postawy obywatelskiej w Unii Europejskiej.

Celem projektu „Dawne szlaki Europy” jest umożliwienie nauczycielom i uczniom  odkrywania standardowych metod komunikacji pomiędzy różnymi krajami, połączeń i barier geograficznych, które czynią nas odmiennymi, ale jednocześnie takimi samymi, lepsze poznanie wspólnego dziedzictwa kulturowego Europy, jak lokalne różnice, które są częścią całości oraz wspólna praca w obrębie wielokulturowości, nauka różnych umiejętności od nauczycieli z różnych środowisk i kultur Europy jak również dzielenie się potencjałem twórczym i wiedzą podczas pracy w międzynarodowym zespole.
Wspólnym elementem i osią projektu jest popularna Gra w Gęś, rozpowszechniona i znana w Europie, gra oparta na podróżnikach i szlaku św. Jakuba. W projekcie biorą udział uczniowie oraz nauczyciele z: Polski, Hiszpanii, Turcji, Grecji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Belgii. W czasie wyjazdów uczniowie będą realizować kolejne etapy tworzenia gry.

KALENDARZ WYDARZEŃ
CYTAT DNIA
"To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu"
JAN PAWEŁ II

Kontakt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Melchiora Grodzieckiego

Plac Dominikański 2
43-400 Cieszyn
Zdjęcie Szkoły